Maty pod basen

Piankowe maty pod basen

Lato zbliża się dużymi krokami. To wyczekiwany czas na wyciągnięcie basenu, aby w upalne dni móc korzystać z kojącego i relaksującego wpływu wody. Zanim jednak rozłożysz basen, warto pomyśleć o jego prawidłowym zabezpieczeniu i izolacji od podłoża.

Najlepszym podłożem pod basen jest piasek, kostka brukowa lub trawnik. Prawidłowo przygotowany podkład pod basen daje gwarancję, że dno basenu nie ulegnie uszkodzeniu podczas użytkowania na nierównej nawierzchni. Dzięki takiemu właściwemu zabezpieczeniu basen posłuży nam przez wiele sezonów.

Niezbędnym elementem jest tutaj mata piankowa pod basen. Dzięki swym właściwościom izolacyjnym mata pod basen spowalnią wychładzanie się wody. Pozwoli to przez dłuższy czas cieszyć się kąpielą w komfortowych dla twojego organizmu warunkach termicznych. Jednocześnie mata pod basen zabezpiecza dno basenu przed przetarciami, które mogłyby wystąpić po kontakcie z ostrymi kamieniami.

Mata pod basen ma bardzo uniwersalne zastosowanie. Może służyć nie tylko do zabezpieczenia miejsca pod basenem, ale i innych części trawnika. Oprócz typowego przeznaczenia, sprawdzi się również jako podkład pod namiot, albo zabezpieczenie w pokoju dziecka. Dzięki niej możesz zaaranżować w swoim ogrodzie np. plac zabaw dla dzieci.

Puzzle pod basen

Świetnym rozwiązaniem pod basen są puzzle z pianki. Charakteryzują się dużą sprężystością oraz grubością. Dzięki temu stąpanie po miękkim dnie basenu będzie wyjątkowo komfortowe. Ich dodatkową zaletą jest to, że łatwo można je przechowywać po sezonie, układając jedne na drugie.

Maty takie są niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku. Nawet najmłodsi poradzą sobie z ich złożeniem. Dzięki kilku elementom można tworzyć dowolne kształty, a nawet ścieżkę prowadzącą do basenu.

Mata pod basen - jak wybrać?

Wybierając matę pod basen weź pod uwagę takie cechy jak:

  • Rozmiar. Mata pod basen powinna być większa od basenu o kilkadziesiąt centymetrów. Dzięki temu będziesz mieć miejsce na pozostawienie na niej klapków i ręcznika, zanim wejdziesz do basenu. Unikniesz w ten sposób zabrudzenia wody.
  • Kształt. Najbardziej popularne są maty kwadratowe i okrągłe. Dostępne są również maty prostokątne.
  • Materiał, z którego wykonano matę. Najczęściej wykonane są z tworzyw sztucznych, takich jak PVC lub polietylen. Dzięki temu są wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV i szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych.
  • Grubość. Im grubsza mata, tym lepsze zabezpieczenie basenu oraz komfort dla twoich stóp. Gruba mata ma też lepsze właściwości izolacyjne.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium